Showing: 31 RESULTS
Анксиозност, е па што?

Како успевам да се справам со анксиозноста низ 9 чекори

Откако за првпат се појавив на телевизија, јавно да говорам за анксиозноста, ме контактираа бројни загрижени пријатели кои се справуваат со оваа состојба, и сите ме прашаа исто: Како се справи со неа? Им одговорив дека …

Анксиозност, е па што?

Булингот може со себе трауми за цел живот, знаете, така?

Ајде да позборуваме за врсничкото насилство, поточно булингот, како што многумина милуваат да го наречат. Па, дали знаете дека жртвата може да биде во класот вашите деца, во маало, во најблискиот ресторан, продавница, игротека или …

Анксиозност, е па што?

(Видео) Како да се надмине анксиозноста: Интервју со Марија Прличкова

Кон крајот на минатиот месец гостував во утринската емисија „Добро утро секое утро“ на Алфа Телевизија кај Сузана Турунџиева, каде говорев за анксиозноста и паничните напади. Покрај тоа, говорев и за мојата книга „Моето име …

Анксиозност, е па што?

Домашните миленици ја намалуваат анксиозноста и го подобруваат расположението

Како љубител на животните и долгогодишен одгледувач на крзнени пријатели, особено на мачиња, можам слободно да кажам дека тие се апосолутна терапија против стрес, анксиозност и депресија. Низ годините одгледавме многу животни, а едно маче …

Анксиозност, е па што?

Од burnout до операција на слепо црево: Како стресот полека го ништеше моето тело

Многупати сакав да напишам статија за burnout-от кој полека, но сигурно, правеше хаос во мене. За оние кои не знаат, burnout е синдром на работна исцрпеност, кој се карактеризира со комбинација на длабок замор, намалено …

Анксиозност, е па што?

Како музиката и танцот станаа моја најдобра анти-стрес терапија

Веќе неколу пати сум јавно сум кажала дека не примам никаква медикамедозна терапија, туку низ различни начини се обидувам да се ослободам од стресот и анксиозноста. Претходно пишував за пишувањето, кое верувам од оваа гледна …

Анксиозност, е па што?

Решив да се навратам на местата каде што доживеав панични напади, знаејќи дека ќе се вратам оттаму со поубави спомени

Во неделата бев на Петочко водиче (Беловиште) со мајка ми. Намерно појдов оти сакав да се надминам себеси и успеав. Онаму каде што го доживеав првиот паничен напад, овој пат немав никаков. А добив од …

Анксиозност, е па што?

Велат немаш анксиозност, а не знаат низ колку проголтани кнедли зборувам

Велат немаш анксиозност, а не знаат низ колку проголтани кнедли зборувам. Велат немаш анскиозност, додека телото грч ми се сторило. Велат немаш анксиозност, додека дланките ми се потат. Велат немаш анксиозност, додека колената ми се …

Анксиозност, е па што?

Пишување како терапија против анксиозноста

Уште пред да знам дека цел живот всушност се соочвам со оваа состојба, јас почнав да пишувам. И во тоа гледав спас. Кога и да се осеќав лута, повредена, понижена, глупава, гневна, бесна… јас пишував. …

Анксиозност, е па што?

Година дена сум на анти-анксиозност терапија, шест години на љубовна и еве ги резултатите

Вчера сајтов прослави една година постоење. Цветам. Не е некој голем успех, ниту па се збогатив, чесен пионерски збор. Како што гледате, реклами немам, а ако некогаш имам, тоа веројатно ќе биде преку врски, непотистички …

Добиј го бесплатниот newsletter на Жена на Жена
Биди секогаш во тек со најновите статии
Ја почитуваме твојата приватност.