Showing: 51 RESULTS
Дневна доза Џамбазов

Нашите радија и телевизии како да го забораваат Тоше, се сеќаваат на него два-три пати годишно

Што да се каже или напише за Тоше? Што не е кажано или напишано за Тоше? Или пак, во оваа ера на жолт печат и инстант небулози, повеќе нема место за, искрени и чесни души …

Дневна доза Џамбазов

Игор Џамбазов: „Толку малечок, а сепак спасив со мојот глас дури три животи“

Петнаесеттиот ден од јули. Сум бил бабачко бебе. Радост голема. После само неколку денови мајка ми и јас сме си дошле од болница дома. Во една прекрасна куќичка во центарот на Скопје, со бетонски столбови …

Дневна доза Џамбазов

Промовиран новиот албум „Првите 30“ на Игор Џамбазов и Гуру Харе

Синоќа во скопскиот локал „Бир гарден“ во Дебар маало, под медиумско покровителство на „Слободен печат“ и радио „Бубамара“ се одржа промоцијата на долгоочекуваниот албум „Првите триесет“ на Игор Џамбазов и Гуру Харе. Познатото дуо, кое прослави …

Дневна доза Џамбазов

„Дебела сенка“ – Џамбазов одново ја отслика реалноста на Македонија преку песна

Вчера излезе новата песна на маестро Игор Џамбазов, „Дебела сенка“, која премиерно беше промовирана на радио Бубамара. Музиката и текстот се негови, дека аранжманот е на Игор Атанасоски Харе, кој свири и гитара и се …

Дневна доза Џамбазов

Кога го запознав Драган Николиќ, имав трема ко на премиера, а му свирев на гитара цела ноќ

На 11 март 2016 години, во вечноста замина еден од најдобрите југословенски и српски актери, легендарниот Драган Николиќ. На денот на неговото заминување, Игор Џамбазов емотивно се прости од својот идол. Па во своето скромно …

Дневна доза Џамбазов

Време е за жена претседател, жена премиер: Интервју со Игор Џамбазов за 8 март

„Слободна, модерна, независна, глава на семејството, оти мажите одамна не се тоа. И се разбира убава. И однадвор и одвнатре“, вели најдобриот шоумен Игор Џамбазов опишувајки како,според него,  треба да изгледа современата жена, жената на …

Дневна доза Џамбазов

Неда моја драга, те уби тага, неподнослива тага…

– Извадок од книгата „Облечен човек“ на Игор Џамбазов Година 2010. За мене многу стресна и полна со искушенија. Таа година во јуни започнав со апстиненцијата од алкохол. Беше тешко, мачно и полно со кризи …

Дневна доза Џамбазов

Мишел со нов светски видео запис за композицијата „Сиеста“

Во пресрет на новогодишните и божиќни празници со голема промоција беше промовиран новиот видео запис на младиот хармоникаш Мишел Трајковски за композицијата „Сиеста“. Имавме можност да ја видиме целата музичка елита на едно место, музички …

Дневна доза Џамбазов

Илина Арсова со импресии од Вашингтон, каде имаше чест да ја запознае првата дама на САД

Штотуку се вратив од Вашингтон, каде преку бизнис обуки, тимски активности и свечености со највисоките претставници на Стејт Департментот на САД, ја прославивме 10. годишнината од Глобалната Спортска Менторска Програма и 50. годишнината од федералниот …

Добиј го бесплатниот newsletter на Жена на Жена
Биди секогаш во тек со најновите статии
Ја почитуваме твојата приватност.