Showing: 1 RESULTS
Кулинарство

Рецепт за канелони и домашно лепче

Рецептите го испрати нашата читателка Билјана Лазарова. Потребни состојки:  една главица кромид 500-600 гр. мелено месо 2 чешниња лук ситно исецкан магдонос 1,5 лажица брашно сол, црвен пипер и вегета по вкус 2 лажици павлака …

Добиј го бесплатниот newsletter на Жена на Жена
Биди секогаш во тек со најновите статии
Ја почитуваме твојата приватност.