Вчера преку Инстаграм приказна, актерот и шоумен Игор Џамбазов сподели дека се вакцинирал, а денес за јавноста откри и со која вакцина.

Во прашање е кинеската вакцина „Синофарм“. Тој во саботата ја прими втората доза, со што официјално доби целосен сертификат за вакцинација.