Уште кога ја планирав идејата за сајтов, се чував за оваа статија.

Да, токму оваа статија.

Да бидам искрена, имам уште многу години дур да ги стигнам, а и векни леб да изедам додека да пробам да им го украдам стилот. Веројатно стилот и сенсот за мода со годините се зајакнува, а и самата сериозност си го бара тоа. Да бидам искрена, се надевам дека во иднина ќе можам да ја повторам оваа статија, пофалувајќи ги нашите жени. Но отом потом, што би рекле старите.

Инспирацијата за статијата, потекнува од британскиот вебсајт influencermatchmaker.co.uk.

1 – Fashionmumof40

Кротко, симпатично, спортско, а сепак елегантно. Без многу екстравагантност, туку баш напротив, изобилува со топлина и женственост.

Ен Мари спаѓа во групата на модни инфлуенсерки од 45-54 години. Кој би рекол, а?

2 – Doesmybumlook40

Следна на листата е Кет Фармер, која освен што е инстраграмџика, таа е и блогерка. Нејзиниот стил е доста колоритен и претставува вистинска инспирација за нејзините врснички, па и за помладите од неа.

Исто како и кај Ен Мари, ни на стилот на Кет не останав имуна. Едноставно, невозможно е. Сакам забава, сакам бои, сакам адреналин. А таа го нуди тоа. Со стил.

 

View this post on Instagram

 

Yesterday… The first event in the past six months and possibly the last event till who knows when! My niece’s First Holy Communion – obviously not allowed to the Church but heading to a small tea party in the garden. The jacket is possibly (definitely) not required but making the most of the opportunity to get dressed up. AND then headed out for dinner tonight with the husband… just locally, so we walked there (still very much adopting the no heel routine) After a lot of steak and red wine came home to watch Le Mans… can’t even remember the credits and woke up at 1.30 on the sofa. ALL the glamour 🙄😂 #ootd #wiwt dress @muntheofficial @feather_and_stitch (ADgift 2yrs ago) – jacket @zara (3yrs ago) – bag @heeringofficial (ADgift aw20) – sunglasses @alexisamor.eyewear (ADgift ss20) – boots @goldengoose (sale ss19)

A post shared by Kat Farmer (@doesmybumlook40) on

5 – Grece Ghanem

Грис има речиси 500.000 следбеници и е вистинска модна икона. Нејзината пасија кон модата зрее уште одамна, од нејзиното најрано детство. Во една прилика, рекла дека „главниот виновник“ за тоа е нејзината баба, притоа признавајќи дека ги облекувала нејзините алишта и ги комбинирала со разни додатоци и накит.

Она што го приметиив кај Грис е елеганција, женственост, топлина, а сепак изобилува и со своја оригинална екстравагантност.

Ми се допаѓа тоа што сака да експериментира, но и што има одлична фигура. Грис е доказ дека годините се само бројка.

И да, погледнете го нејзинот профил и ќе ви биде јасно зошто има пола милион следбеници. И син беџ. И соработува со Гучи.

 

View this post on Instagram

 

Vintage @Dior tee for #DiorDay

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) on

Всушност, Грис е совршена комбинација од оние две погоре!

 © Текстот е во целосна сопственост на ZENANAZENA.COM, забрането е било какво копирање или реемитување на текстот без наведување на изворот.